Sluneční brýle

Sluneční brýle slouží v současnosti jako moderní estetický doplněk, ale jejich hlavní úlohou by stále měla zůstat ochrana našich očí před škodlivým UV zářením. Na prvním místě by měla být kvalita pro samotné brýlové čočky, které by měly být schopny absorbovat 100 % škodlivého UV záření.

Intenzita zabarvení skla může hrát taktéž důležitou roli, takže je potřebné si zvážit, kde a jak chcete Vaše sluneční brýle využívat. Pokud použijete nekvalitní sluneční brýle, může dojít ke stejným zdravotním problémům jako u nesprávně zhotovených dioptrických brýlí.

Sluneční brýle mají také jiné funkční vlastnosti, například polarizační čočky, které absorbují odražené světlo a jsou určeny především pro řidiče. Hnědé zabarvení čočky zvyšuje vnímání kontrastu. Žluté a oranžové čočky jsou vhodné do mlhy a deště. K moři a k vodě se doporučují šedozeleně zbarvené čočky. Ideální je, pokud mají sluneční brýle na zadní straně skel taky antireflexní vrstvu.

DIOPTRICKÉ SLUNEČNÍ BRÝLE

Dioptrické sluneční brýle v mnoha situacích přinášejí mnoho výhod pro lidi, kteří nechtějí a nebo nemohou nosit kontaktní čočky.

V současné době je možné do kvalitní sluneční obruby zabrousit dioptrické sluneční čočky. Často není ani poznat, že Vaše sluneční brýle jsou dioptrické. Výhodou dioptrických slunečních brýlí je, že při výběru samotného dioptrického skla si můžete sami zvolit typ brýlové čočky, barvu a povrchovou úpravu podle vašich požadavků a tím ještě zvýšit kvalitu slunečních brýlí, ale především ochranu vašeho zraku.

Samozřejmostí pro dioptrické sluneční brýle je 100% UV filtr. Bez problémů si tedy můžete vybírat z nabídky těch nejznámějších světových výrobců a značek a najít si to, co se vám opravdu líbí a v čem se budete cítit.

S výběrem té nejvhodnější obruby Vám velmi rádi poradíme!

Nevíte jestli jsou Vaše sluneční brýle opravdu kvalitní? Jestli chrání Váš zrak na 100 %? Přijďte k nám a my Vám Vaše brýle změříme! A to zcela ZDARMA!

Otevírací doba - Praha

Pondělí 8.00 – 16.30
Úterý 8.00 – 17.30
Středa 8.00 – 16.30
Čtvrtek 8.00 – 17.00
Pátek 8.30 – 15.00
Polední pauza 12.30 – 13.30

Otevírací doba - Brno

Pondělí 8.30 – 17.00
Úterý 8.00 – 17.30
Středa 8.30 – 17.30
Čtvrtek 8.00 – 17.00
Pátek 8.00 – 15.00