Špičková kvalita a široký sortiment s cenami pro každého

Brýlové čočky

Přednostními dodavateli našich brýlových skel jsou: Hoya, Optika Čivice, Omega Optix, Nikon, Rodenstock, Konvex.

MATERIÁLY

  • Minerál - odolný proti proti poškrábání, je těžší než plast,náchylný na rozbití, vhodný jen do celoočnicových obrub
  • Plast CR-39 - lehký materiál, snadno udržovatelný, vhodný do jekékoliv obruby
  • Trivex - odlehčený, nerozbitný plast, speciálně navrhnutý pro vrtané obruby, vhodný do extrémních podmínek, pro děti, sportovce, vhodný do jakékoliv obruby

TYPY BRÝLOVÝCH SKEL

  • Multifokální - nejlepší volba pro snadné vidění na všechny vzdálenosti bez nutnosti brýle sundávat či měnit. U multifokálních čoček je přechod mezi všemi vzdálenostmi (dálka, střední vzdálenost, čtení) plynulý. Je to tak snadné, že nemusíte  brýle střídat, máte 3 v 1.

korekce progresivními čočkami

  • Bifokální - vhodné ke korekci do dálky i na blízko. V brýlové čočce je vybroušen díl do blízka, který je vidět - neestetické. Přechod mezi dálkou a čtením není plynulý, je ostrý, a proto dochází ke skoku obrazu (prošlapávání schodů). To vyvolává námahu pro zrakové ústrojí a způsobuje únavu očí.

 

bifokální čočka bifokál

 

  • Pracovní - neboli počítačové - jsou čočky, s kterými můžete perfektně a esteticky vidět na dvě vzdálenosti (dálka - PC, čtení - klávesnice). Vhodné do kanceláře, pro lékaře,...

 

  • Asférické - lehká a tenká plastová čočka, bez efektu zmenšení nebo zvětšení oka. Vhodná do jakékoliv brýlové obruby. Doporučujeme ji pro střední a vysokou myopii a hypermetropii.

 

  • Samazabarvovací ( Transitions ) - zdokonalují ostrost vidění v interiéru i exteriéru, čiré uvnitř, tmavé venku. Za jasného dne se brýlové čočky zabarví tak, že Vám plně nahradí sluneční brýle. Tyto čočky se velmi rychle přizpůsobují světelným podmínkám, nevýhodou těchto čoček je, že se nebarví v autě - nevhodná pro řidiče. Barví se do barvy hnědé a šedé.

 

Transitions

 

  • Polarizační - zdokonalují ostrost vidění, jedná se o důsledek speciální vlastnosti polarizačních čoček: schopnost odfiltrovat oslepující horizontální odlesky. Jsou vhodné pro řidiče, rybáře, lyžaře, a další aktivní nositele.

 

Polarizace

 

  • Polarizační samozabarvovací  čočky pro řidiče ( Drivewear ) - jediná samozabarvovací čočka pro řidiče. Při zatažené obloze je čočka zabarvena do odstínu žlutozelené barvy, tento odstín zlepšuje rozlišení detailů. Velmi účinný polarizační filtr odstraňuje rušivé odrazy světla, které mohou ve slabých světelných podmínkách výrazně omezit vidění. Při ostrém denním světle za čelním sklem automobilu se zabarví čočky do měděného odstínu.Mědený odstín pohlcuje přebytečné světlo a zrcadlení.Při ostrém slunci ve venkovním prosředí se zabarvení čočky změní na tmavě hnědý odstín. Tak je aktivován filtr, který chrání zrak proti oslnění a zejména proti škodlivému UV záření.Polarizační filtr eliminuje velké množství rušivých odrazů, které jasné sluneční světlo způsobuje.

 

Drivewear


Novinky

18.06.2018
4.-6. července 2018 - zavřeno

Budeme tu pro Vás zase v pondělí 9. července od 8:00 hodin :-)


27.03.2018
30% sleva na samozabarvovací čočky a dioptrické sluneční brýle

Sluneční a dioptrické brýle v jednom - nyní se slevou!


15.03.2018
OptoVize pomáhá

Dioptrické brýle pro děti z brněnského Klokánku.


20.12.2017
Otevírací doba o Vánocích

I my si užíváme Vánoce. Proto bude oční optika OptoVize od 21.prosince 2017, 12:00 hodin zavřená.


10.07.2017
20% sleva na sluneční brýle Ray-Ban

Přijdte si do OptoVize vybrat nové sluneční brýle Ray-Ban. Dáme Vám pěknou prázdninovou slevu :-)Další novinky

Důležité odkazy o brýlích

Naše kontakty

Oční optika OptoVize
Viniční 4049/235
615 00 Brno-Židenice

tel: 533 306 408
mobil: 775 858 717

optika@neovize.cz

 

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí 8:00 – 16:30

Úterý    8:00 – 16:30

Středa  8:00 – 17:30

Čtvrtek 8:00 – 16:30

Pátek   8:00 – 14:00

Sobota a neděle ZAVŘENO

Akceptujeme: